Mi a csakra?
A csakrák olyan, nem fizikai szervek, amelyek a nyers "Kundalini" energiát egy más típusú, finomabb, jobban felhasználható alakba transzformálják. A csakrák maguk nem tartalmaznak energiát. A puszta energiát a lábfejben és lábakban levő kis csakrák "szedik fel" a Földből, és a fő csakra rendszerbe továbbítják azt.
A "Kundalini" energia lényegében tiszta gondolati energia, ami áthatja és egybefogja a világegyetemet. Ez az élő energiasokkal mélyebben kiaknázható az összpontosított, kreatív akarat alkalmazásával. Az emberi testbe vonható, és a csakra-rendszer által egy jobban felhasználható, árnyaltabb energiává alakítható.
A csakrák a gerinchez és az idegrendszerhez különböző mirigyeken és idegdúcokon keresztül kapcsolódnak. A teljes csakra-rendszer rendkívül összetett. 3 legfőbb , 4 fő, és több, mint 300 kisebb csakra van az emberi testben. A testen kívül is elhelyezkedik néhány nem-fizikai csakra. A csakra-rendszernek és a rendszer hálózatának részletes térképét évezredeken keresztül használták a keleti gyógyításban és miszticizmusban. Pl. akupunktúra. A csakra-rendszert kivétel nélkül minden pszichikai tevékenység során felhasználjuk. Legyen az bármely pszichikai képesség, legyen bármi a kifejlesztésének módszere vagy a leírására használt terminológia, mind ugyanazon módon működik: csakra-stimuláció (ingerlés) módszerével. lehetetlen bármilyen pszichikai képességet kifejleszteni anélkül, hogy először a csakrákat ne stimulálnánk.
(Robert Bruce)
A hét főcsakra
A csakrákhoz különböző színek vannak hozzárendelve. Jelképük a lótuszvirág. Minél több levelük van, annál több energiacsatornával rendelkeznek.
Gyökércsakra (Muladhara)
A fizikai világhoz kapcsolódó legalsó csakra, amely az aura legalsó ún. étertest réteghez kapcsolódik. Ez az étertest a fizikai testünk háromdimenziós tervrajza. Ennek a tervnek alapján maradnak a helyükön a testünkben az atomok. A gyökércsakra színe a vörös és közvetlenül a mellékvese mirigy működésére hat. Az itt beáramló energia a gerincoszlopot és a vese tájékát látja el energiával.
Keresztcsonti vagy lépcsakra (Svadhishthana)
A második csakra az érzelmi test réteghez kapcsolódik az aurában. Ez a réteg az érzelmeinknek megfelelően változó színű foltokat tartalmaz. Ezek állandóan változó és esetenként az aurából távozó energiaminták. Ennek a csakrának a színe a narancsvörös szín. A keresztcsonti csakra a nemzőszervekkel van kapcsolatban.
Napfonatcsakra (Manipura)
A harmadik csakra a mentális test réteghez kapcsolható. Ez a réteg a gondolatok és mentális folyamatok tároló helye. Itt alakulnak a gondolataink energetikai mintái. Ezek a többnyire ragyogó sárga színű minták a fej körül hoznak létre egy glóriát, de az egész testünket is körül veszi kb. 7-20 centiméteres távolságig. Ennek a csakrának a színe a sárga és a gyomor környékén lévő szerveket befolyásolja.
Az alsó három csakra és auraréteg a fizikai világban létező energiarendszerek, amelyek szoros kapcsolatban vannak a látható fizikai testünkkel.
Szívcsakra (Anahata)
A negyedik csakra az asztrális réteghez kapcsolódik. Ez a réteg egyfajta ötvözete az alsó három és a felső három rétegnek. Az asztráltest köti össze a fizikai jellegű rétegeket a szellemi, lelki jellegű rétegekkel. Ez a réteg sokkal mozgékonyabb, mint az alsó három. Itt gyakran nagy energia formák mozognak és nem csak az aurán belül. A szívhez kapcsolódik az szeretet energiája és érzése. Ezért az egymást szerető emberek gyakran az asztráltestüket összekötik energiaszálakkal. Egy kapcsolat megszűnésekor ezek a szálak elszakadnak. A szívcsakra színe a zöld és szívhez kapcsolódó szervekre van hatással.
Torokcsakra (Vishuddha)
Az ötödik csakra az ún. éteri minta rétege. Ez a szint nem anyagi. Az étertest eredeti tervét tartalmazza. Egy tökéletes terv, amely alapján a fizikai szint elkészül. Betegségek, torzulások során ezt a réteget kell kijavítani, hogy innen lefelé átadódhasson a tiszta információ a fizikai testnek. A torokcsakra színe kék és a torok környéki szervekre van hatása.
Harmadikszem-csakra (Ajna)
A hatodik csakra a mennyei testhez kapcsolódik. A mennyei testünk segítségével - meditáció közben - képesek vagyunk kapcsolatot teremteni az univerzum spirituális lényeivel. Angyalokkal, más emberek lelkével, a magasabb énnel. Ez a csakra indigókék színű és az agyalapi mirigyhez kötődik.
Koronacsakra (Sahasrara)
A hetedik csakra a keterikus szinttel van kapcsolatban. Ha valaki erre a szintre emeli a tudatát, akkor tudatára ébredünk, hogy egyek vagyunk a teremtő Istennel. Ez a réteg egy nagyon rugalmas és erős réteg, amely az alsóbb réteget is védi a külső energiáktól. Mérete egyénektől függően 0,75 - 1,5 méterrel terjedhet túl a fizikai testünkön. Egy nagy aranyló tojáshéjhoz hasonló képződmény, amely elképzelhetetlenül magas frekvencián rezeg. A koronacsakra színe a fehér és a tobozmirigyre van hatása.
Mellékcsakrák
A testünkön számos kisebb csakra található még. Ezek közül jelentősebbek a két tenyér közepén és a két talp közepén lévő csakrák. A REIKI beavatásakor a tanítvány koronacsakrájától a szívcsakrán keresztül a két tenyér csakrájáig egy csatornát hangol be a mester. Ezen a csatornán azután a beavatott bármikor annyi energiát képes közvetíteni, amennyire szükség van. Ez a csatorna lehetővé teszi azt is, hogy a beavatott személy is részesüljön az átmenő energiából.
(forrás)
Az aura
Általában aurának nevezzük azt a láthatatlan energiaburkot, amely minden ember testét körülveszi. A különböző vallások és ezoterikus tudományok más kifejezésekkel írják le ugyanazt a jelenséget.
Az aura feladata az, hogy védje a testünket a külső energiáktól. Alapvetően minden gondolat vagy érzés energiát mozgósít pozitív vagy negatív irányban. Ezen energiák ellen véd bennünket az auránk. Másrész az auránk egyfajta információ feldolgozó és tároló funkciót is megvalósít. A régi emlékek és fontos hatások gyakran évekig láthatóak az aurában. Az aurában tároljuk az isteni energiát, amit állandóan felveszünk az univerzumból, hogy a testünket a fizikai valóságban egészségesen tudjuk tartani. Az anyagi atomokból felépített testünk azonnal szétbomlik, amikor megszűnik az auránk formáló ereje. Az életünk fontos része tehát az aura.
Hány csakra van?
Az Eseményhorizont honlapján megjelent egy cikk A paratudományok pongyolaságai címmel. Ebből idézek egy részletet:
Az emberi aurában működő csakrák olyan energiatölcsérek, amelyek az élő szervezet működéséhez szükséges különféle energiákat veszik fel és adják le a környezet felé. A kutatóik kapcsolatba hozzák őket az érzékeléssel is, ezért beszélnek például a harmadik szem csakra kinyitásáról, amellyel az ember a lelki látásnak nevezett rejtélyes paraképességre tehet szert. Mindez nagyon szép, és rengeteg bizonyíték szól mellette, csupán egy apróság nem stimmel a csakrákkal kapcsolatban. Az, hogy az embernek nem hét főcsakrája van, ahogyan azt minden ezzel foglalkozó könyvben állítják, hanem hat pár, azaz tizenkettő
Különös, hogy senki nem vette magának a fáradtságot, hogy ránézzen azokra az ábrákra, amik a csakrák elhelyezkedését mutatják. Itt általában szemből vagy oldalról rajzolják rá az emberi testre ezeket, és lentről fölfelé haladva a következő a nevük: gyökér, keresztcsonti, napfonat, szív, torok, harmadik szem és korona. Lásd az előbbi ábrát. Amint az jól látható, a csakrák a test közepében végigfutó vezetékből erednek és nyúlnak ki a külvilágba. Párosával helyezkednek el elől és hátul. Öt van a test első oldalán, öt a hátsón, illetve egy felül és egy alul. Ez vagy hat pár vagy tizenkét darab, de semmiképpen sem lesz hét.
Zárójelben szeretném ehhez hozzátenni, hogy a csakrákat meghatározott színekkel szokták jelölni, amilyennek a látás során mutatkoznak. Az emberi test (az aura hologrammal együtt) négy dimenziós rendszert alkot, a 4D-ben pedig pont tizenkét féle szín (fény) van, ennyi alkotja a látható spektrumot. Tehát ezeknek feleltethetők meg az egyes csakrák.
|